вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety z drewna błyskawicznie się psują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się rozpocząć od właściwego i skrupulatnego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego zależy wynik końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Jak konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów odmiana ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji stądtoteż dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий